Jakie zadaszenie najlepiej zrobić?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi pragnie iść na swoje. Co to znaczy? Chodzi o to, że chcą mieć własny kąt, mieszkanie lub dom. Wiadomo, że jak dom to każdy pragnie mieć miejsce gdzie będzie mógł przesiadywać ze znajomymi czy rodziną. Takim miejscem jest taras. Ale wiadomo, że pogoda jest zmienna. Co zrobić, aby nie zmoknąć na przykład podczas grilla? Nic trudnego. Wystarczy zrobić nic innego jak zadaszenie.

Zadaszenie tarasów

Jeśli chodzi o zadaszenie to możemy wyróżnić kilka rodzajów. Na pewno ważne jest to, aby był mocny i stabilny. No i oczywiście nie przeciekał. Oczywiście warto nad projektem zadaszenia pomyśleć przy budowie domu. Wszystko po to, aby zadaszenie pasowało wizualnie do domu i tworzyło całość. Jak wszystko również i zadaszenie ma swoje zalety i wady. Jeśli chodzi o plusy to wydłużony czas spotkań rodzinnych czy sezon grillowy mimo brzydkiej pogody. Nic nie przeszkodzi czy to wiatr, deszcz, mocne słońce czy nawet spadające liście z drzew. Wadą jest oczywiście brak możliwości opalania się na tarasie oraz zmniejsza się widoczność.
Można wyróżnić rodzaje zadaszenia takie, które składają się wyłącznie z dachu i podpór;
wyposażone w ścianki boczne(częściowo lub dające możliwość pełnej zabudowy i przekształcenia tarasu w ogród zimowy), oraz w postaci pergoli wyposażonej w rolety lub markizy – to rozwiązania pośrednie, ponieważ materiał zawsze można zwinąć (jednak na pewno nie ochroni on przed wiatrem. Pewnie dużo osób stroi przed wyborem materiału, z którego można by było zrobić takie zadaszenie. Na pewno do wyboru mamy drewniany, który jest łatwy w pomalowaniu farbą, stalowy, a także aluminiowy. Tylko od nas zależy jak będzie wyglądał nasz wymarzony taras z dachem.

Formalność związane z zadaszeniem

Co zrobić jeśli już zaprojektowaliśmy swój wymarzony taras razem z zadaszeniem? Na pewno wiele osób zastanawia się co trzeba dalej robić. Czy trzeba coś załatwiać? Na szczęście nie. Ale jest jeden warunek. ZGODNIE Z ART. 29. ROZDZ. 4. PRAWA BUDOWLANEGO: Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających między innymi na budowie przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Pod warunkiem, że nie prowadzi to do zwiększenia dotychczasowej powierzchni budowy. Wniosek z tego jest taki, że jeśli zadaszenie nie zwiększy powierzchni to nie musimy załatwiać pozwolenia. Warto jednak traktować wykonanie zadaszenia jako remont. Wtedy będziemy spokojni, bez jakiegokolwiek załatwiania papierków.

Formalność związane z zadaszeniem

Montaż zadaszenia nie jest czynnością bardzo skomplikowaną. Ale jeśli sami nie potrafimy tego zrobić to warto skorzystać z usług firm, które zajmują się wykonywaniem takich rzeczy na co dzień. W końcu kto bardziej się zna na swoim fachu jak nie fachowcy? Nie tylko zamontują ale także są w stanie zaprojektować i doradzić nam najlepszy materiał na wykonanie naszego wymarzonego tarasu z zadaszeniem.

Podsumowując powyższy artykuł warto wspomnieć, że taras z zadaszeniem jest bardzo popularny i na pewno praktyczny. Zwłaszcza, że to ułatwi sprawę jeśli chodzi o posiadanie dużej rodziny. Bo wiadomo, że większa rodzina oznacza dość częste spotkania. A wiadomo, że trzeba mieć gdzie posadzić swoich gości. Można zaprosić na przykład na grilla. Oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody, dlatego warto zrobić dobre, solidne ale przy tym bardzo ładne wizualnie zadaszenie. Musi być bardzo praktyczne.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*