Kilka sposobów jak łatwo odmienić taras lub balkon na wiosnę

Wiosna to idealny czas na zmiany. Jest to pora roku podczas której natura ponownie budzi się do życia i zachwyca nas swoim pięknem. Wiosną robi się także ciepło i jest to idealny czas na to, by przesiadywać na balkonach czy tarasach ze znajomymi i przyjaciółmi. Zanim jednak do tego dojdzie, warto jest przyszłe miejsce towarzyskich spotkań doprowadzić do zadowalającego stanu. Jak odmienić nasz balkon lub taras na wiosnę, tak abyśmy mogli być zadowoleni, a odwiedzający nas mieli na czym zawiesić oko i spędzili z nami czas w przyjemnych warunkach?

Aby znacząco zmienić na wiosnę stan wizualny balkonów oraz tarasów, czasami potrzeba naprawdę niewiele. Ledwie kilka kroków, by miejsce łączące nas blisko z naturą, stało się dużo przyjemniejsze i zachwycało wyglądem. Drobne zmiany okazują się oczywiste i możemy pluć sobie w brody, że sami na to nie wpadliśmy. Dlatego warto przed nadejściem wiosny się zabezpieczyć i poznać kilka tajników, które przyczynią się do tego, że balkony i tarasy staną się miejscami odpoczynku i relaksu, dodatkowo ładnie przy tym wyglądając.

Niewielkie zmiany kluczem do szczęścia

Aby doprowadzić powierzchnie tarasowe oraz balkonowe do stanu idealnego nie trzeba przeprowadzać gruntownego remontu i niejednokrotnie wystarczy kilka zdecydowanych zmian. Ważne jest to, aby nie przesadzić i nie próbować na siłę zmienić otaczającej nas przestrzeni. W złym guście jest bowiem użycie zbyt wielu dodatków, czy też zbyt krzykliwych i zwracających uwagę. Trzeba raczej podejść do sprawy na spokojnie i nie dawać ponosić się fantazji zbyt mocno.

Stonowane podejście okaże się w końcowym rozrachunku najskuteczniejsze. I tak na przykład możemy zaopatrzyć nasze przyszłe miejsce spotkań ze znajomymi, rodziną lub samotnych chwil relaksu, zaopatrzyć w gustowne poduszki, koce oraz pledy. Spełnią one bardzo ważną funkcję, ponieważ sprawią, że wypoczynek będzie dużo prostszy i będzie nam po prostu wygodniej- a o to przecież chodzi i powinna to być główna cecha tego typu miejsc. Służyć one powinny w szczególności wypoczynkowi. Najlepiej jest więc zaopatrzyć się w miękkie i puszyste tkaniny, których rynek oferuje naprawdę sporo i w różnych kolorach, dlatego każdy powinien znaleźć dla siebie odpowiedni model. Aby dodać uroku wypoczynkowym powierzchniom, możemy także spróbować zdobyć niewielkie figurki ogrodowe, które będą idealnym tłem.

Figurki takie tworzy się z ceramiki, ale także możemy trafić na drewniane, wiklinowe lub nawet gałązkowe. Ich wybór zależy od indywidualnych preferencji, ale i tutaj każdy powinien znaleźć coś dla siebie, bo możliwości jest naprawdę sporo. Jeśli na naszym balkonie lub tarasie mamy miejsce na stolik, to możemy pokusić się o zastawę obiadową, która z całą pewnością urozmaici spożywanie posiłków i podniesie standard miejsca. I tutaj mamy naprawdę ogrom możliwości, co z jednej strony jest oczywiście bardzo dobre, bo jest większa szansa na znalezienie tego jedynego, fantastycznego produktu, ale także możemy okazać się bardziej oryginalny, ale są oczywiście tego minusy- bo niejednokrotnie naprawdę trudno jest się zdecydować i podjąć finalną decyzję, co do zakupu.
Jeśli chodzi o inne drobne zmiany, to możemy zadbać także o nowe zasłony, które mogą sprawić, że nastrój tarasu i balkonu ulegnie znaczącej poprawie i będziemy chcieli przesiadywać tam jak najdłużej. Zasłony nadadzą odpowiedni ton i sprawią, że całość będzie dużo bardziej gustowna.

Aby nadać niezapomnianego klimatu oraz nastroju, który zauważalny będzie szczególnie nocą, możemy spróbować zakupić lampiony, świece oraz lampy, których wprowadzenie w przestrzeń balkonowo-tarasową nie powinno sprawić nam większych trudności, bo praktycznie nie wymaga to żadnego wysiłku, a efekt może być piorunujący.

Nieco większe zmiany

Zdarzyć może się tak, że nasze miejsce przeznaczone do relaksu będzie potrzebowało nieco bardziej gruntownych zmian i tylko takie sprawią, że będzie można mówić o końcowym zadowalającym efekcie. Być może konieczne będzie wymiana mebli na nowe, w sytuacji kiedy stare są już zniszczone lub po prostu przestały być modne. W sytuacji kiedy po prostu meble nam się znudziły, być może nie będziemy musieli wymieniać całego kompletu, a wystarczy wprowadzenie jednego, nowego elementu, który sprawi, że całość nabierze nowego efektu, który nam się spodoba. Możemy więc spróbować dokupić wyróżniające się krzesło lub stolik, albo zamontować hamak, a jeśli mamy miejsce i trochę większy budżet, może to być huśtawka lub jakiś wygodny fotel. Jeśli znudził nam się aktualny taras, ale nie chcemy lub nie możemy wymienić mebli, możemy także je pomalować, dzięki czemu wygląd całego miejsca ulegnie znaczącej zmianie. Kolor możemy po prostu odświeżyć, wykończyć lakierem albo zupełnie odmienić- wszystko w zależności od gustu, upodobań. Jeśli mamy taką możliwość, możemy spróbować odmienić także i podłogę. Najłatwiej będzie to uczynić w przypadku konstrukcji drewnianych- szczególnie więc odnosi się to do tarasów, ale można także spotkać wykończone drewnem balkony.

Wprowadzenie roślin

Czasami jednak okaże się, że jedynymi zmianami, które powinniśmy wprowadzić, będzie tak związana z roślinnością. Odpowiednio dodane potrafią sprawić, że balkon oraz taras staną się przepiękne i trudno będzie nam odwrócić od nich wzrok. Z roślinami sprawa jest o tyle prosta, że możemy je wymieniać bez większego wysiłku kiedy tylko nam się podoba. Wiosną najlepiej jest zaopatrzyć się w stokrotki, tulipany czy też bratki. Możemy również użyć pelargonii, begonii lub surfinii. Możliwości jest naprawdę sporo i wszystko zależy oczywiście od nas samych. Pamiętajmy więc o roślinach, bo to głównie one sprawiają, że otoczenie nabiera kolorów!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*