Lodówki z dużym zamrażalnikiem – poznaj ich funkcje i zalety

Choć niektórzy uważają inaczej, wybór nowych urządzeń do swojej kuchni nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Kompletując nowe wyposażenie, zależy nam na tym, aby wszystkie sprzęty działały jak należy, ale równocześnie ułatwiały nam przygotowywanie potraw. Oczywiście oprócz funkcjonalności i designu urządzenia ważna jest przestrzeń w kuchni, jaką możemy przeznaczyć na urządzenie. Doskonałym przykładem lodówek, które łączą w sobie nowoczesności i funkcjonalność, są lodówki z dużym zamrażalnikiem. Dowiedz się, jakie zalety posiadają lodówki Side by Side.

Lodówki z dużym zamrażalnikiem – dla kogo są dobrym wyborem?

Lodówki z zamrażalnikiem o dużych gabarytach z reguły nie są pierwszym wyborem dla osób, które są jedynymi użytkownikami tego urządzenia. Oczywiście zdarzają się wyjątki, mimo to takie rozwiązanie u osób mieszkających w pojedynkę na dłuższą metę może okazać się niepraktyczne.

W takim razie kiedy powinniśmy zainteresować się wariantem, jakim są lodówki z dużym zamrażalnikiem? Takie rozwiązanie okaże się idealne w przypadku wielodzietnych rodzin oraz rodziców malutkich dzieci. Dzięki temu możemy z wyprzedzeniem przygotować niektóre dania dla najmłodszych w większej ilości, jak pożywne zupy czy przetwory.

Oprócz rodzin z dziećmi lodówki Side by Side z dużym zamrażalnikiem okażą się odpowiednie w przypadku firm czy osób, które prowadzą własny biznes. Duża ilość wolnego miejsca w urządzeniu pozwala na swobodne przechowywanie potraw przez pracowników. Przy okazji warto wspomnieć o lodówkach Samsung wyposażonych w technologię No Frost. Dzięki niej nie będziemy musieli tracić czasu na długie rozmrażanie urządzenia! Jak to możliwe? Dzięki systemowi cyrkulacji wewnątrz urządzenia utrzymywana jest optymalna temperatura do przechowywania żywności, przez co nie dochodzi do powstawania szronu czy lodu.

Lodówki z dużym zamrażalnikiem – na jaki model zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że nie istnieje jedna uniwersalna odpowiedź na to pytanie, która pozwoli nam podjąć ostateczną decyzję. Przed wyborem nowego sprzętu, jakim jest lodówka z kostkarką do lodu i dużym zamrażalnikiem, warto upewnić się, że posiadamy odpowiednią ilość miejsca, która pozwoli nam swobodnie pomieścić wybrany model.

Kolejny istotny element to technologie i unowocześnienia, jakie znajdują się w obecnie produkowanych lodówkach. Jeżeli dodatkowo interesuje nas energooszczędność urządzenia, marka Samsung posiada w swojej ofercie praktyczne rozwiązania.

Inteligentna lodówka z zamrażalnikiem marki Samsung

Rozważając zakup nowej lodówki, warto zwrócić uwagę, że lodówki marki Samsung są najczęściej wybieranymi lodówkami w Polsce*. W ten sposób zyskujemy pewność, że mamy do czynienia ze sprawdzonym sprzętem wysokiej jakości.

W przypadku inteligentnych lodówek Samsung mamy do czynienia z modelami korzystającymi z trybu AI Energy Mode, wobec czego są w stanie zużywać nawet do 15%** mniej energii. Zastanawiasz się, w jaki sposób to w ogóle możliwe? Stoi za tym sztuczna inteligencja, która optymalizuje ich pracę na podstawie poznanych wcześniej nawyków użytkownika (jest to chociażby częstotliwość otwierania drzwi w ciągu dnia) czy szybkości pracy kompresora.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings***. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń.

***Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*