Lustro w łazience — okrągłe czy prostokątne?

Wybór lustra w łazience jest istotny z powodów praktycznych i estetycznych. Najczęstszy dylemat dotyczy kształtu tego elementu wyposażenia. Lustro może być przecież okrągłe, prostokątne lub nawet kwadratowe. Każdy z tych wyborów ma pewne zalety i wady. O czym warto pamiętać przy zakupie lustra do łazienki?

Prostokątne czy okrągłe? Które z luster do łazienki są lepsze? Kształt, ale też design i wielkość tych elementów wyposażenia ma duże znaczenie. Dotyczy to zwłaszcza niewielkich pomieszczeń, które trzeba meblować w szczególnie staranny sposób. Na szczęście na rynku mamy duży wybór różnorodnych modeli (ciekawe lustra okrągłe znajdziesz np. na https://www.salonyhoff.pl/lustra-okragle/). Co warto o nich wiedzieć?

Czemu lustro w łazience jest takie ważne?

Dlaczego warto zająć się wyborem lustra do łazienki? Okazuje się, że właśnie z tego elementu wyposażenia korzystamy przynajmniej kilka razy dziennie. Robimy to przed każdym wyjściem z domu, podczas robienia makijażu lub golenia się. Funkcjonalne znaczenie lustra może się też sprowadzać do tego, że duża przestrzeń szkła tworzy korzystne złudzenie optyczne w małych pomieszczeniach. Niewielka łazienka może się wydawać większa właśnie dzięki lustru.

Jednocześnie lustro do łazienki jest istotne z powodów dekoracyjnych. Kształt, kolor i zdobienia decydują o tym, czy design lustra zgra się z pozostałymi elementami tworzącymi aranżację tego ważnego pomieszczenia.

Lustra prostokątne do łazienek

Lustro prostokątne uchodzi za podstawowy wybór do większości łazienek. Szczególnie często spotykane jest we wnętrzach nowoczesnych. Sprawdzi się tam, gdzie w cenie jest minimalizm. Jednocześnie jest to jednak rozwiązanie dosyć zachowawcze. Jeśli więc stawiamy na lustro kwadratowe lub prostokątne i chcemy osiągnąć ciekawy efekt, to wybierzmy model z delikatnymi ramkami lub bez nich. Będzie się on ciekawie stapiać z tłem, tworząc wrażenie jednolitej powierzchni z płytkami, panelami lub tapetą.

Czemu warto postawić na lustro okrągłe?

Alternatywą jest wybór lustra okrągłego. Na rynku dostępne są bardzo różne modele o tym właśnie kształcie. Często są to akcesoria bardzo dopracowane jeśli chodzi o design. Takie, które kojarzą się z ciekawymi detalami lub stylem, który doskonale wpasowuje się w nowoczesne aranżacje łazienek. Najczęściej rama jest tu cienka i dzięki temu modele okrągłe prezentują się jako delikatne i ciekawe. Można przy tym stawiać na warianty o różnym kolorze tej obudowy, co także ma znaczenie przy aranżacji wnętrz.

Nietuzinkowe i ciekawe duże lustro o okrągłym kształcie może być przy tym całkiem praktyczne. Kluczowy jest tu właśnie nieco większy rozmiar. Dzięki niemu wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych będzie równie proste jak w przypadku modeli prostokątnych. Dużym udogodnieniem będzie wybór modelu z podświetleniem LED. Jest to rozwiązanie estetyczne i praktyczne. W niektórych przypadkach stosuje się też ciekawe sposoby zawieszania luster. Zamiast stelaża przedmiot jest podtrzymywany przez ozdobną taśmę.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*