O czym należy pamiętać przy budowie tarasu?

Wiosna coraz bliżej, oraz pogoda też coraz ładniejsza dlatego też wiele osób myśli o tym aby wyjść na świeże powietrze, jednak przez koronawirusa, nie wiadomo, czy będzie można wychodzić czy nie, dlatego też dla osoby które mieszkają w domach mamy pomysł oraz rady tego, jak spędzić cieplejsze dni w domu, a dokładniej na tarasie, dlatego też dziś omówimy jak zbudować i o czym pamiętać przy budowie tarasu.

Przy budowie tarasu należy pamiętać między innymi o

Wymierzyć długość tarasu, uwzględniając długość deski tarasowej

Pierwsze co należy zrobić to zerwać darnię pod powierzchnią tarasu, warto też go okopać, a także zabezpieczyć go przed na przykład wilgocią.

Drugim krokiem w kolejności będzie

wiercenie otworów na głębokości przymarzania gruntu

Gdy wykonamy ten element możemy przejść do

Konstrukcji pod deski tarasowe

można wykonać na przykład z drewna sosnowego. Dobrze jest zrobić tak, aby poziom podłogi tarasowej był równy z poziomem podłogi w domu (nie jest to konieczne)
Jednak należy pamiętać, by zachować delikatny spad od ściany domu.

Następnym krokiem o jakim musimy pamiętać to, jest to, aby

Drewno konstrukcji zabezpieczyć preparatem ochronnym

Jeśli chodzi o ostatnie rady i wskazówki to między innymi fakt, że można widoczne elementy konstrukcji przeszlifować szlifierką kątową z założoną tarczą listkową. Wskazane jest również zaimpregnować impregnatem powłokotwórczym, a słupy przy ścianie warto podczepiać kątownikiem pod murłaty, a dla estetyki całość poskręcać śrubami zamkowymi.
Deski przed nałożeniem zaleca się pokryć olejem, a do przykręcania deski tarasowej, można wybrać wkręty tarasowe ze stali nierdzewnej.

Gdy stworzymy takowy taras, wypadałoby go fajnie urządzić i tutaj jest kilka fajnych pomysłów i sposobów.

 • Pierwszą rzeczą jaka pomoże nam na urządzenie tarasu, na cieplejsze dni to kanapa
  Można zakupić jakąś tarasową kanapę lub odnowić jakąś starą, którą trzymamy na przykład na strychu i to jest fajny sposób nie tylko na to by tańszym kosztem urządzić taras, ale także zrobimy coś sami i będziemy mogli być dumni, że sami tę kanapę odnowiliśmy.
 • Drugą propozycją na ciekawe udekorowanie tarasu to Grill
  Co prawda tutaj za dużo sami nie zrobimy, ponieważ grill zazwyczaj się kupuje, jednak to też może być ciekawe udekorowanie tarasu, będzie można posiedzieć i rozpalić w towarzystwie grilla w cieplejsze dni.
 • Gdy kanapy nie wystarczą dla wszystkich gości lub domowników, warto pomyśleć o krzesłach, dobrze dobrane krzesła mogą świetnie urządzić nasz taras, ponieważ gdy dobierzemy kolorystycznie na przykład do koloru drewna z jakiego jest zbudowany taras, oraz do tego dodamy fajną kanapę z poduszkami, wyjdzie bardzo fajne połączenie wizualne, które sprawi, że nie raz zawiesimy oko na tym.
 • Aby dodać trochę przyrody i natury do naszego tarasu oraz ogrodu warto pomyśleć o jakiś roślinkach, kwiatkach lub sadzonkach. Bardzo ładnie i estetycznie będzie wyglądać gdy przykładowo posadzimy jakieś kwiaty lub warzywa w ogrodzie obok tarasu, warto o tym pomyśleć i w razie możliwości zakupić w sklepie ogrodniczym kilka sadzonek warzyw lub kwiatów.
 • Ale gdy wybierzemy opcję wyżej czyli grill, dobrze by było zjeść na tarasie to jedzenie z grilla, a oczywiste jest, że z kolan nie będzie nikt jadł, dlatego super sprawą była by szklana ława, lub stolik większy, ewentualnie mniejszy stół, na którym będzie można zjeść w spokoju i przyjemnej atmosferze, jednak tam nie trzeba jeść tylko grilla, można w ciepłe, słoneczne dni zjeść tam niedzielny obiad, lub dzieci mogą tam odrabiać lekcje, zamiast zamknięte w domu.
 • Jednak, co w przypadku, gdy na przykład krzesła nam nie pasują? Jest na to sposób, można zamienić krzesła na jakieś ciekawe pufy kolorowe i wygodne lub można dać trochę mniej krzeseł i kilka puf, aby powiedzmy dorośli siedzieli na krzesłach, a dzieci na pufach. Pufy są wygodne oraz bardzo przyjemnie się na nich siedzi a także leży więc to na prawdę może być dobry wybór.
 • Przejdźmy teraz do rzeczy bardziej “funkcjonalnych” można tutaj dodać do naszego tarasu jakieś zadaszenie, po by podczas deszczu, czy po prostu brzydkiej pogody mogli spokojnie siedzieć na tarasie i w razie ulewy nie przemoknąć, fajnie jest wybrać zadaszenie tarasu, pod kolor samego tarasu, aby fajnie się wszystko prezentowało.
 • Oraz ostatnią rzeczą będzie coś co przyda się raczej w lato, na ciepłe a nawet gorące dni, a chodzi tutaj o małą zamrażalkę. Taka zamrażalka przyda się gdy chcemy by szybko się schłodziło jakieś picie w upalne dni, jednak warto kupić trochę większą taką zamrażalkę, po to by nie musieć chłodzić po 2/3 napoje tylko od razu więcej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*