Ogrody relaksacyjne: Kreowanie spokojnych, relaksujących przestrzeni w ogrodzie

Kreowanie spokojnych, relaksujących przestrzeni w ogrodzie

Ogród to miejsce, które ma za zadanie odprężyć i zrelaksować myśli oraz ciało. Dzięki odpowiedniej aranżacji i odpowiednim roślinom, można stworzyć w ogrodzie przestrzeń, która działa jak naturalny antydepresant. W tym artykule przedstawimy, jakie elementy należy dodać do ogrodu, aby stał się on oazą spokoju.

1. Rośliny i kwiaty, które działają relaksująco

Niektóre rośliny i kwiaty posiadają właściwości relaksujące. Na przykład: lawenda, melisa, mięta, jaśmin, róża, macierzanka, babka lancetowata, czyli roślina o właściwościach uspokajających. Koniecznie trzeba umieścić je w ogrodzie, aby cieszyć się ich aromatem i korzystnym działaniem.

2. Harmonijna kolorystyka roślin

Kolorystyka roślin również wpływa na nasze samopoczucie. Dobrze jest wybrać jedną dominującą barwę i pobudzić ją z innymi kolorami w przyjemnej harmonii. Na przykład, do roślin o fioletowych kwiatach można dobrać rośliny o jasnozielonych liściach, by stworzyć harmonijną przestrzeń.

3. Ścieżki i ławki

Dobrze zaprojektowane ścieżki pozwalają na błogie spacerowanie po ogrodzie, a ławki umieszczone w spokojnych i cichych miejscach zapewniają odpowiednią przestrzeń do odpoczynku.

4. Oświetlenie

W ogrodzie dostępne w ten sposób oświetlenie działa relaksująco na zmysły, dając poczucie zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowego ciepła. Roślinami najlepiej oświetlać drogi bezpośrednio nad drogą i z maleńkimi żarówkami, by uzyskać ciepłą i romantyczną atmosferę.

5. Dodatki

Dodatki w postaci doniczek, figur, kamieni i fontann również wpływają na nasze dobre samopoczucie. Wszystko, aby stworzyć harmonijną przestrzeń w ogrodzie, która zachęca do relaksu.

Ogrodowe przestrzenie relaksacyjne to odpowiedź na potrzebę odpoczynku i odrodzenia się w naturalnym środowisku. Połączenie odpowiednich roślin, kolorów, oświetlenia, mebli ogrodowych, i dodatków tworzy przestrzeń, która urzeka i zapewnia bezpieczne i zdrowe środowisko dla odpoczynku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*