Promienniki podczerwieni – jak działają, ile kosztują, kiedy warto

Promienniki podczerwieni – co to takiego?

Promienniki podczerwieni to kolejna z wielu nowych, a także nowatorskich rozwiązań dla domu. Wykorzystuje się je w celu ogrzania domu. Co prawda, ludzie od wielu lat wykorzystują metodę ogrzewania podczerwienią, ale rozwiązania które proponują producenci promienników podczerwieni, są wciąż udoskonalane i coraz bardziej interesujące. Ta metoda ma, poza ogrzewaniem domu, zastosowanie także w inkubatorach przeznaczonych dla wcześniaków, czy też do ogrzewania piskląt. Warto więc zainteresować się nią również w kwestii ogrzewania domu.

Działanie promienników podczerwieni, ich koszt oraz opłacalność

Urządzenia, które emitują promieniowanie są doskonałym źródłem ciepła dla domu i jego mieszkańców. To idealne rozwiązanie w przypadku słabo izolowanych budynków, ponieważ nie ogrzewają one powietrza, dzięki czemu nie narażamy ich na utratę ciepła. Promienniki podczerwieni posiadają grzałki, która nagrzewa się do wysokiej temperatury, jest to co najmniej 500 stopni Celsjusza. W efekcie tego nagrzewania, dochodzi do emitowania promieniowania, które jest jednocześnie źródłem energii.

Promienniki podczerwieni warto zastosować, w przypadku alergików, ponieważ wpływają one pozytywnie na ich zdrowie, samopoczucie i komfort życia. Nie musisz obawiać się, że obniży się poziom odporności twojego organizmu, czy też samopoczucia. Tego typu rozwiązanie przyspiesza gojenie ran i lepszą regenerację tkanek. Jest bezpieczne dla dzieci, a także osób starszych, nie wysusza powietrza a ogrzewa jedynie obiekty. W przypadku pleśni i zawilgocenia w pomieszczeniach, również warto zastosować promienniki podczerwieni. Promienniki podczerwieni mają więc mało wad i dużo zalet, dzięki którym są o wiele lepszym rozwiązaniem, niż wykorzystanie tradycyjnego grzejnika konwekcyjnego.

Cena tego rozwiązania zależy od różnych czynników, takich jak jakość, walory dekoracyjne, stopień zaawansowania technologicznego, ilość paneli grzewczych i ich mocy czy jakość izolacji budynku. Średni koszt wolnostojącego promiennika, wynosi pomiędzy 100 a 300 zł. Grzejniki ścienne to cena około 500 zł, a panele dekoracyjne to wydatek ponad 1000 zł.
Jakie są więc ich wady? Niestety promienniki podczerwieni nie ogrzeją wody, koszt inwestycji zwraca się dosyć długo, ponieważ trzeba na to poczekać około trzech lat. Dla niektórych osób koszty eksploatacji mogą okazać się zbyt wysokie, ponieważ jest to ogrzewanie elektryczne.
Warto je wybrać, jeśli szukasz rozwiązań, które cechuje:

  • prosty montaż i jego szerokie możliwości
  • zmniejszenie emisji zanieczyszczeń
  • zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów
  • są trwałe
  • mogą być również elementem aranżacji wnętrza
  • duży poziom komfortu użytkowania
  • dobry wpływ na zdrowie i komfort alergików

Podsumowanie

Promienniki podczerwieni są coraz chętniej wykorzystywane, w celu ogrzania domu czy biura. Chętnie wybierają je alergicy i wielbiciele komfortu. Ostateczna decyzja może być trudna, ale to rozwiązanie ma wiele zalet, jest także o wiele lepszą opcją niż tradycyjne grzejniki konwekcyjne. Producenci promienników podczerwieni aktywnie proponują nowe rozwiązania, które dopasowują się do klientów, nawet tych najbardziej wymagających. Warto więc w nie zainwestować i przekonać się osobiście, jak świetnym jest to rozwiązaniem. Oczywiście ostateczna opłacalność zależy od indywidualnych potrzeb, oczekiwań klienta. Warto więc przeanalizować sytuację, rozważyć wszystkie za i przeciw i podjąć odpowiednią decyzję.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*