Wypoczynek w ogrodzie – jak stworzyć zakątek do wypoczynku w ogrodzie?

Piękny i zadbany ogród sprawia, że przyjemnie się w nim wypoczywa. Nawet na małej przestrzeni można urządzić komfortowy kącik wypoczynkowy. Dowiedz się, jak zaaranżować miejsce idealne na relaks w ogrodzie!

Taras – mały lub nieco większy

Osoby, które dysponują tarasem, mogą postawić na komfortowe meble, które będą służyły do spożywania posiłków oraz odpoczynku. Wybierając meble tarasowe, możemy wybrać te modele, które łatwo się składają i w razie niepogody mogą być schowane do domu lub umieszczone w garażu. Najlepsze materiały, dające odporność na różne warunki atmosferyczne to przede wszystkim rattan, oraz plastik. Meble z lekkiego drewna oraz meble bambusowe, mogą niestety pochłaniać wilgoć i prowadzić do wypaczania poszczególnych elementów tych mebli. Oprócz foteli i kanap na tarasie warto umieścić też wygodny stół, który ma łatwy w utrzymaniu czystości blat. Na tarasie możemy też ustawić oryginalne kompozycje kwiatowe. Jeśli masz niewielki taras, możesz zainstalować donice podwieszane. Nie zajmują one wiele miejsca, a jednocześnie stanowią miłą dla oka ozdobę. Zarówno mały, jak i duży taras potrzebuje odpowiedniego oświetlenia. Nie zapomnij więc o lampach wiszących lub lampach ledowych. Jeżeli masz dużo miejsca, możesz zamontować specjalne latarnie, które doskonale oświetlą taras.

Miejsce na odpoczynek poza tarasem

Miejscem idealnym do relaksu, może być też kawałek przestrzeni pomiędzy drzewami. Możesz ustawić tam krzesełka składane i stolik z parasolem. Jeśli chcesz, możesz też ustawić leżaki z miękkimi poduchami oraz rozwiesić hamak. Takie rozwiązanie jest dobre dla ogrodów, które nie mają tarasów. Kącik wypoczynkowy w tym wydaniu będzie spełniał oczekiwania także tych, którzy posiadają miejskie czy podmiejskie ogródki działkowe. W pobliżu tak zaaranżowanego kącika można ustawić przenośny ruszt lub grill. Zwracajmy zawsze uwagę, czy nie dymi on wprost na posesję sąsiednią.

Jak stworzyć zakątek do wypoczynku w ogrodzie dla całej rodziny?

Ogród powinien służyć całej rodzinie, także dzieciom. Jeśli na posesji znajdują się jedynie wypielęgnowane rabaty, które należy omijać i stale uważać na rośliny, to siłą rzeczy, taki ogród nie służy dzieciom i ich swobodnym zabawom. Nie oznacza to bynajmniej, że możemy pozwolić na deptanie i niszczenie sadzonek przez dzieci. Jeśli w ogrodzie znajdują się rabaty, należy odpowiednio je odgrodzić, aby nikt przypadkowo nie zniszczył wypielęgnowanych roślin. To samo możemy zrobić w przypadku krzewów ozdobnych – odgrodzić je niewielkim płotkiem, który nie zapisuje estetyki ogrodu, ale jednocześnie ochroni rośliny przed zniszczeniem podczas zabawy. Dzieciom możemy postawić w ogrodzie drewniany domek do zabawy. Jeśli nie mamy umiejętności ani możliwości, aby go wykonać własnoręcznie, wówczas możemy zamówić gotowy produkt. W wielu ogrodach znajdują się trampoliny, z których chętnie korzystają także dorośli. Na posesji oprócz typowo wypoczynkowych mebli i kącika zabaw dla dzieci możemy ustawić także basen. Taki duży basen będzie służył całej rodzinie. Miejmy jednak na uwadze, że do wypełnienia takiego basenu potrzeba bardzo dużo wody. Kłopot może pojawić się wówczas, gdy taką wodę trzeba będzie wylać. Dlatego za wczasy warto o tym pomyśleć. Wody nie wolno wylewać swobodnie na ziemię, ponieważ najprawdopodobniej zaleje ona sąsiednie posesję, co jest niedopuszczalne.

Wypoczynek w ogrodzie – o tym nie zapomnij!

Wypoczynek w ogrodzie ma być przyjemnością i relaksem dla całej rodziny. Warto też mieć na uwadze kwestię samopoczucia sąsiadów. Jeśli nasz wypoczynek oznacza bardzo głośne imprezy, suto zakrapiane alkoholem, trwające do białego rana, wówczas musimy się liczyć z tym, że taka forma ,, odpoczynku” może ściągnąć na nas kłopoty. Jeśli planujemy głośne zabawy, poinformujmy o tym fakcie sąsiadów. Zachowajmy jednak umiar i zdrowy rozsądek – poinformowanie sąsiadów nie oznacza, że mamy urządzać huczne imprezy noc w noc. Kącik do wypoczynku w ogrodzie zgodny z nieformalnym savoir-vivre’em zakłada też, że nie opalamy się w skąpym stroju, od strony ulicy, wystawieni na wścibskie oczy przechodniów, czy sąsiadów. Takie zachowanie jest po prostu nieeleganckie. Idealny kącik wypoczynkowy powinien być estetycznie i komfortowo urządzony, tak, aby był miejscem, gdzie można przyjemnie spędzić czas. Istotne jest też zachowanie dobrych manier oraz stworzenie przestrzeni, w której każdy domownik będzie czuł się dobrze. Spełnienie wszystkich tych warunków gwarantuje spokojny, wymarzony odpoczynek we własnym ogrodzie lub na tarasie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*