Jak wybrać meble do ogrodu

Powoli zbliża się lato i postanowiłeś zainwestować w nowe meble ogrodowe, ale nie wiesz jak zdecydować co kupić? Wspaniałe meble ogrodowe zapewniają wygodę i funkcjonalność. Dzięki odpowiednio dobranemu, przestronnemu stołowi i wygodnym krzesłom nasze podwórko można stać się relaksującym miejscem spotkań rodzinnych i towarzyskich. W połączeniu z odpowiednimi meblami ogrodowymi nawet małe przestrzenie można nieźle i pomysłowo zagospodarować, aby cieszyły oko. Latem ogród staje się dodatkowym pomieszczeniem, w którym można odpocząć, zjeść posiłek lub spotkać z bliskimi. Powinien zatem odpowiadać stylowi i charakterowi domowników. Zatem na co zwrócić uwagę przy wybieraniu mebli do ogrodu?

Cena

Wszyscy mamy określony budżet, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na odświeżenie ogrodu. Stare powiedzenie „dostajesz to, za co płacisz” jest niestety trafne również w przypadku mebli ogrodowych. Na przykład plastikowe krzesła mogą świetnie wyglądać na sklepowej półce, ale pod koniec pierwszego sezonu ich kolor może znacznie zblaknąć, a rączką czy oparcie nieestetycznie pęknie w paru miejscach. Trzymaj się określonych cen, jednak nie warto oszczędzać na przedmiotach, które będą najczęściej używane. Możesz zaoszczędzić na mniejszych akcesoriach, takich jak poduszki i ozdoby stolikowe.

Kolor

Dopasuj kolory do siebie lub nawet do wystroju wnętrza domu czy mieszkania. Kupując meble ogrodowe, nie ograniczaj się do neutralnych kolorów i dobrze znanych odcieni drewna. Elementy z wikliny, drewna i metalu są teraz dostępne w szerokiej gamie kolorowych wykończeń. Poszukaj takich mebli, które pasują do Twojego charakteru i stylu. Możesz także wybrać troszkę bezpieczniejszą opcję po prostu dodając kolorowe akcenty w formie różnych ozdób takich jak poduszki i dekoracje.

Materiał mebli

Zanim pojedziesz do sklepu lub zamówisz meble z internetu, zdecyduj z jakiego materiału chcesz, aby one były. Jest kilka opcji.
Plastik: Możesz zdecydować się na tworzywo sztuczne czy plastik. Jest to stosunkowo niedrogi wydatek i pasuje do nowoczesnego ogrodu oraz dobrze prezentuje się w zestawieniu z domem urządzonym w stylu współczesnym. Do tego meble z plastiku są lekkie, dlatego jest to duży plus jeśli wiemy, że często będziemy takie meble przestawiać w różne miejsca. Jednak materiał tego typu może sprawić, że silniejszy wiatr poprzewraca krzesła i wywróci stół. Plastik jest łatwy do czyszczenia, wodoodporny i nie wymaga konserwacji.
Rattan i meble plecione: Jest to materiał, który w ostatnich latach zyskał na popularności, a w magazynach designerskich coraz więcej pojawia się krzeseł, sof i stołów wykonanych właśnie z rattanu. Największym walorem jest oryginalny wygląd, ale również wygoda i komfort użytkowania. Nowoczesne projekty pasują zarówno do tradycyjnych, jak i współczesnych wnętrz. Wybierz elegancki zestaw i połącz go z kolorowymi poduszkami, a efekt będzie zniewalający.
Drewno: Jeśli meble drewniane to tylko te z najwyższej jakości drewna, aby mogły posłużyć na długie lata. Meble drewniane są zazwyczaj dość ciężkie, co może stanowić utrudnienie przy przenoszeniu ich w różne miejsca. Ponadto wymagają corocznej konserwacji olejkami i środkami do impregnacji. Jednak w ogrodzie to właśnie drewniane meble prezentują się najbardziej efektywnie, a odpowiednio użytkowane i dobrane w profesjonalny sposób dopasowany do warunków mogą starczyć na całe życia.
Metal: Metalowe meble nadadzą się, jeśli chcemy trzymać je na zewnątrz przez cały rok. Obecnie dostępna jest szeroka gama kolorystyczna, dzięki czemu meble z metalu mogą wyglądać naprawdę elegancko i klasycznie, ale także oryginalnie i nowocześnie. Wybór jest nieograniczony! Jednak metalowe meble są zazwyczaj niewychodne i zimne do użytkowania, dlatego koniecznością będzie zakup dodatkowych poduszek na krzesła i siedziska. Meble metalowe wysokiej jakości nie wymagają żadnej konserwacji i są odporne na rdzę, dzięki czemu będą służyć wiele lat.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*